آخرین اخبار

8. بهمن 1395 - 15:18   |   کد مطلب: 294424
کرندکرد: درک سختی در برف ماندن، وقتی سخت تر شد که فهمیدیم یک مادر پا به ماه جهت تولد نوزاد راه دسترسی به شهر بر او مسدود شده است، اینجاست که اولین گزینه برای طلب کمک، تماس با شماره ۱۱۲ و نیروهای همیشه آماده هلال احمر است.

به گزارش کرند کرد، یکی از فعالیت های نیروهای امدادی هلال احمر شهرستان دالاهو ، امدادرسانی و رها سازی به خودروهای درگیر در برف و کولاک است.

بارش دو روزه  برف در شهرستان دالاهو علاوه براینکه زیبایی خاصی به طبیعت داد ، بسیاری از علاقمندان و مسافرینی که در آن مناطق حضور داشتند را درگیر برف و کولاک کرد.

امدادرسانی به موقع نیروهای امدادی هلال احمرشهرستان دالاهو مستقر در پایگاه جاده ای سرمیل و داخل شهر کرند غرب باعث شد این مسافرین ،خاطره ی خوبی از طبیعت زیبای دالاهو بیاد بسپارند.

طبق مشاهدات واعلام معاون امداد ونجات جمعیت هلال احمر دالاهو از دیشب دوتیم با تجربه هلال احمر بصورت شبانه رزی در حال امداد رسنی به در راه ماندگان و راننگان ومسافرین  جاده ای  در شهرستان دالاهو هسند.

درک سختی در برف ماندن، وقتی سخت تر شد که فهمیدیم یک مادر پا به ماه جهت تولد نوزاد راه دسترسی به شهر بر او مسدود شده است، اینجاست که اولین گزینه برای طلب کمک، تماس با شماره ۱۱۲ و نیروهای همیشه آماده هلال احمر است.

از ساعات اولیه روز و پس از تماس های مکرر اهالی روستای گاوسور آمبولانس مرکز فوریت های پزشکی دالاهو جهت اعزام این مادر جنین عازم روستای گاوسور شد.

اما راه های مسدود و برف روبی نشده روستای گاوسور که از قضا فاصله زیادی باشهر کرند غرب ندارد اعزام این مادر وجنین را به چالش اساسی کشاند.

ورود به روست غیر ممکنبود.

تجهیزات اداره راه و ترابری توان بازگشایی راه را نداشت.

فرماندار دالاهو هم از نزدیک در جریان امداد رسانی قرار گرفت.

کاری از پیش نمیرود.

عاقبت فداکاری رئیس و مامورین هلال احمر دالاهو گره کار را باز کرد.

رئیس هلال احمر دالاهو و دوتن از امدادگران بر ترکتور شخصی یکی از امدادگران به نام میثم صفری سوار شدند.

آمبولانس مرکز فوریت ها با بکسل به روستا کشیده شدو پس از سوار کردن این مادر و جنین دوباره با تراکتور توسط امدادگر بسیجی میثم صفری به راه اصلی کشیده می شود ومادر به بیمرستان اعزام میشود .

پایگاه خبری؛تحلیلی کرند کرد مراتب تشکر اهالی را از تمام ادارات وارگان های در گیر اعم از بسیجیان دریا دل و هلال احمر ومرکز فوریت ها و فرماندار مردمی دالاهو منتشر میکند.

 

تصاویر تکمیلی: 

دیدگاه شما