آخرین اخبار

5. مرداد 1396 - 10:37   |   کد مطلب: 295097
برادر پاسدار حاج سالار جهانبیگی از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس در سالروز عملیات مرصاد در گفت و گو با خبرنگار کرند کرد گفت : موفقیت در عملیات مرصاد بدون رشادت های رزمندگان اسلام ممکن نبود .

به گزارش کرند کرد، همزمان با سالروز عملیات مرصاد و شکست منافقین کور دل در تنگه مرصاد حاج سالار جهانبیگی از پاسداران و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس گفت : موفقیت در عملیات مرصاد بدون رشادت های رزمندگان اسلام ممکن نبود  . قبل از شروع عملیات مرصاد حمله رژیم بعث متصور بود چون دشمن بعثی در جبهه مهران تک و پاتک های گسسته ای با هدف تخریب روحیه نیرو های ایران اسلامی انجام می داد . بعد از قطعنامه 598 شورای امنیت و پایان یافتن جنگ منافقین تحت حمایت استکبار جهانی تجهیز شده بودند و آماده حمله به خاک ایران اسلامی بودند . به دلیل پذیرش قطعنامه رزمندگان اندکی دلسرد بودد زیرا آنان مصمم به شکست صدام و رژیم بعث بودند  بعد از پذیرش قطعنامه و پایان جنگ تحمیلی بسیاری از رزمندگان به مرخصی رفته ، نیرو های داوطلب مردمی اسلحه ها را تحویل داده بودند و اندک نیرو های باقی مانده در پادگان ها هم از شرایط جنگی فاصله گرفته بودند و استعداد نیرو های خودی در جبهه ها بسیار کم شده بود .

در مورخه 1 مرداد ماه سال 67 منافقین آماده باش بودند و به سمت خاک ایران اسلامی هجوم آوردند شهرستان های قصر شیرین و سرپل ذهاب به دلیلی نزدیکی به مرز سریعا غافلگیر شدند اما تاریخ انقلاب و جهان رشادت های پاسداران و بسیجیان این شهرستان ها را در شهر و ورودی شهر و رشادت های برادران ارتشی ما در پادگان ابوذر را فراموش نمی کند .هوانیروز در ورودی شهر سرپل ذهاب با دشمن درگیر شد اما به دلیل کثرت دشمن و دور بودن پایگاه مادر نتوانستند تماما آنان را زمین گیر کنند . در ادامه مسیر در گردنه پاطاق توسط گردان ادوات تیپ مقداد راه منافقین سد و تا حدودی از استعداد انان کاسته شد اما با توجه به تعداد بالای دشمن و کم بودن نیرو های خودی از سد نیروهای گردان ادوات تیپ مقداد گذاشته و به سمت شهرستان دالاهو حرکت کردند در شهر کرند غرب آنان مرتکب جنایتی بسیار دردناک شدند . در پشتیبانی سپاه ناحیه دالاهو 27 تن از نیروهای جهاد خودکفایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را بی رحمانه به شهادت رساندند و سپس به سمت شهر اسلام آباد غرب حرکت کردند .

من نیز با توجه به شنیدن پذیرش قطعنامه و تمام شدن جنگ اسلحه را تحویل داده و به خانه آماده بودم اما تا خبر هجوم منافقین منفور را به خاک کشورم شنیدم همچون دیگر همشهریان بصورت داوطلبانه برای دفاع از شهر اسلحه تحویل گرفته و در ورودی های شهر اسلام آباد در جلوی درب اصلی کارخانه قند و پادگان الله اکبر مواضع ضعیفی و سنگر های موقتی را ساختیم با هجوم منافقین با آنها درگیر شدیم و چند ساعتی مقاومت کردیم اما با توجه به کم بودن مهمات و کثرت دشمن و از طرفی برخوردار بودن دشمن از سلاح های سنگین مجبور به عقب نشینی شدیم . در شهر اسلام آباد ما هم همراه با پاسداران و بسیجیان تا آخرین فشنگ با انان جنگیدیم و پس از تمام شدن مهمات برای تجدید قوا به کوه های اطراف اسلام آباد رفتیم . در روی کوه با دوربین شهر را نگاه می کردم که اکنون به دست دشمنان نظام اسلامی افتاده و تمام فکر من و بقیه همراهان بازپس گیری شهر بود . در این میان ناگهان شهید بابایی را دیدم که در دست منافقین کور دل اسیر است . شهید بابایی از پاسداران روستای درگه سید ایاز شهر اسلام آباد غرب بود که تا آخرین فشنگ جلوی دشمن ایستاد و بعد از آن با دست خالی هم مقاومت کرد اما متاسفانه اسیر شد . منافقین کور دل از او خواستند علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی شعار بدهد ولی شهید بابایی قبول نکرد و مقاومت می کرد یکی از منافقین با آغشته کردن پنبه ای به بنزین و محاسن شهید بابایی به بنزین دوباره از او خواسته بود علیه نظام شعار بدهد وقتی شهید بابایی نپذیرفت انان محاسن این شهید بزرگوار را به آتش کشیدند و سپس با ریختن بنزین و به اتش کشیدن او باعث شهادت این شهید بزرگوار شدند . منافقین از این گونه جنایات بسیار انجام دادند مثل به آتش کشیدن بیمارستان امام خمینی (ره) شهر اسلام آباد که در آن پرستاران و پزشکان و بیماران زیادی به شهادت رسیدند . انان در هنگام خروج از شهر اسلام آباد غرب زمین های زراعی مردم را به اتش کشیدند . در سه راه ورودی شهر اسلام آباد از سمت کرمانشاه نیرو های اعزامی از خرم آباد اندکی سرعت انان را کم کرده ولی با توجحه به کثرت نیرو و برخورداری از تجهیزات روز و سلاح های سنگین از سد آنان گذشتند در آن زمان شهید سر افراز سپهبد امیر صیاد شیرازی با طرح ریزی عملیاتی دقیق تنگه مرصاد را به گورستان ابدی انان تبدیل کردند. نیروهای بسیجی و پاسداران و نیروی زمینی ارتش در تنگه مرصاد بصورت زمینی راه منافقین را سد کردند و شهید صیاد شیرازی با دیگر همرزمان خود در هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران با بالگرد های کبرا منطقه را به جهنمی برای منافقین کور دل تبدیل کردند .اندک باقی مانده های نیروهای منافقین خودکشی کرده و عده ای نیز تسلیم شدند در شهر های سقوط کرده نیز نیرو های تازه نفس شهر  را پس گرفته و نیروهای منافقین را به اسارات گرفتند . 

دیدگاه شما