آخرین اخبار

10. مرداد 1396 - 21:54   |   کد مطلب: 295108
نماینده مردم اسلام اباد و دالاهو:
افزایش سوانح جاده ای در دالاهو نگران کننده است
دکتر فلاحت پیشه در جلسه بررسی مشکلات شبکه بهداشت و درمان شهرستان دالاهو گفت:متاسفانه سوانح و حوادث به ویژه تصادفات جاده ای در این شهرستان بالاست و این نگران کننده است

به گزارش کرند کرد، پایش حوزه سلامت شهرستان دالاهو با حضور دکتر کریم، فلاحت پیشه نماینده مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی، مرادعلی تاتار فرماندار در شهرستان دالاهو و حجت الاسلام نوروزی امام جمعه  برگزار گردید.

تاتار فرماندار شهرستان دالاهو با اشاره به پروژه های عمرانی حوزه سلامت گفت :  کارهای عمرانی حوزه سلامت شهرستان دالاهو که در دولت تدبیر و امید انجام شده است در طول انقلاب بی سابقه بوده است.

حجه الاسلام نوروزی  امام جمعه دالاهو: مردم از خدمات وزارت بهداشت بخصوص طرح تحول نظام سلامت رضایت دارند‌/ خواسته مردم شهرستان برای دستیابی به خدمات درمانی بهتر ، ارتقای مرکز درمان بستر شهرستان و ساخت بیمارستان است.

 

نماینده مردم اسلام آباد و دالاهو در مجلس شورای اسلامی: کاش همه ی مدیران استانی پایش میدانی را چون دانشگاه علوم پزشکی در دستور کار خود قرار دهند.

دکتر فلاحت پیشه نماینده اسلام آباد و دالاهو: درحالی که همه تلاش میکنند تا به هر نحو به وزارت برسند، من و امثال من نزد دکتر هاشمی میرویم و از ایشان خواهش می کنیم که در وزارت بهداشت بماند و این به خاطر عملکرد خوب ایشان  است.

برخی از سخنان حسین کریم رئیس دانشگاه در نشست پایش و برنامه ریزی شهرستان دالاهو:

در شهرستان اتفاق مهمی نخواهد افتاد مگر همه پای کار باشند و با اخوت و همدلی کار کنند.

متاسفانه سوانح و حوادث به ویژه تصادفات جاده ای در این شهرستان بالاست و این نگران کننده است.

کسی که روزگاری از ترس نداری نمیتوانست علی رغم درد و بیماری به بیمارستانها وارد شود اکنون با خیال آسوده به محض احساس کسالت به بیمارستان می رود و دیگر نگران خالی شدن اندوخته و یا اجبار به قرض کردن برای پرداخت هزینه ها نیست.

آینده بهداشت در گرو اجرای پرونده الکترونیک سلامت است که در کرمانشاه به خوبی در حال اجرا است.

جلسات مکرر ،سفرهای شهرستانی و پیگیری های طاقت فرسا برای اجرای پروژه ها برای این است که با به سرانجام رساندن شان مردم از آنها بهره مند شوند،دردی زودتر درمان پیدا کند و عارضه ای کمتر مردم را برنجاند.

باتوجه به اعلام تقاضای احداث بیمارستان باید بگویم این امر دارای شاخص هایی است و شهرستان دالاهو خارج از این سطح بندی بوده و بیمارستان سازی در آن از عهده وزارت بهداشت خارج است اما ما تختهای بیشتری را در مرکز درمان بستر فعال و تعداد متخصصان را افزایش می دهیم.

پیشنهاد می کنیم که بهورزهای سیاری برای پایش وضعیت بهداشت عشایر طراحی شود و جمعیت را تحت پوشش خدمات سلامت بگیرد.

باتوجه به تعداد بیماری های مشترک بین انسان و دام باید دامداری های سنتی به سمت دامداری های صنعتی برود و محل نگهداری دام نباید با انسان یکجا باشد.

روستای سالم می تواند الگوی کشور شود و با راه اندازی توریسم روستا می توان کارهای بزرگی انجام داد.

برخی آرایشگاه ها ،سالن های بدنسازی و عطاری ها تبدیل به قاتلانی برای جوانان ما شده اند و عوارض بسیاری برجا می گذارند .

در آموزش بهداشت و بهداشت مدارس سفیران سلامت را جدی بگیریم

امیدواریم بتوانیم با تلاش های نمایندگان  محترم سهم بیشتری از آمبولانس های کشور داشته باشیم

۲ بالگرد برای استان در نظر گرفته شده که به دلیل حجم بالای سوانح و حوادث در منطقه دالاهو یکی از آنها در این شهرستان خواهد بود.

با تحویل سه دستگاه خودرو خدمات سیار دندانپزشکی به استان به زودی در راستای طرح تحول سلامت دهان و دندان این واحدها به مناطق محروم رفته و به مردم خدمات دندانپزشکی را در سطح گسترده ای ارائه می دهند.

 

دیدگاه شما