آخرین اخبار

12. مهر 1396 - 20:42   |   کد مطلب: 295273
سرادر ریحانی فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص)استان کرمانشاه در مراسم تودیع و معارفه فرمانده سپاه دالاهو گفتند :عاشورا یک فرهنگی بنا کرد که امروز هم اگر بنگریم در انقلاب ما و تاریخ ما این فرهنگ خود را جای داده است

به گزارش کرند کرد، صبح امروز طی مراسمی با حضور سرادر سرتیپ دوم پاسدار بهمن ریحانی فرمانده محترم سپاه حضرت نبی اکرم(ص)استان کرمانشاه و مسئولین از زحمات سرهنگ پاسدار نجفعلی کرمی تقدیر و تشکر شد و جناب سرگرد نوروز اکبری به عنوان فرمانده سپاه دالاهو منصوب شد.

سرادر فرماندهی محترم سپاه استان کرمانشاه طی سخنانی گفتند :

عاشورا را سربریدن و جنگ نباید دانست ،همه این صحنه ها را دیدن در عقل و درک انسان های عاقل می گنجند .مگر سر بریدن و چاک چاک شدن بدن که زیبایی ندارد اما آن زیبایی که الگوها و سرمشق های ما از همان فرهنگ عاشوراست

عاشورا یک فرهنگی بنا کرد که امروز هم اگر بنگریم در انقلاب ما و تاریخ ما این فرهنگ خود را جای داده است

همه عزت و برکت و شوکت ما از فرهنگ عاشوراست .فرهنگ عاشورا یعنی فرهنگ جوانمردی ،خود را ندیدن و خدا را دیدن ،ایثارگری،شهادت طلبی،شجاعت و ولایت مداری است . برای خدا از همه داشته ها گذشتن است ،چیزی که این واقعه را تاریخی و ماندگار کرده است این است که خود و تمام داشته هایش را برای احیای دین خدا فدا کرده است .

تفکر عاشورایی است که ما را پیروز کرده است .

مردم ما در طول تاریخ انقلاب نشان داده اند که بر اساس این فرهنگ حرکت می کنند .

این ایام را خدمت تمامی عزیزان عرض تسلیت دارم.

اما در یک فضا قرار داریم بزرگترین جنگ های دنیا در طول تاریخ انقلاب اسلامی تا به حال بین طاغوت و مسلمانان بوده یا بر اساس تفرقه ای بوده که شیطان بزرگ امریکا انداخته است.

حدود 40 سال است دنیا شاهد جنگ های بزرگ بین مسلمانان و جهان کفر و در راس آنها امریکا است .

این را هم بدانیم و بپذیریم که اسلام به عنوان یکم قدرت برتر مطرح است به شکلی که استکبار می گوید اگر اسلام قوی شود جغرافیای قدرت جهان غرب را کم می کند .

امروز انقلاب ما در فراز این حرکت و مبارزه قرار دارد .

رهبر کبیر انقلاب اسلامی فرمودند ما در این جنگ ابهت شرق و غرب را شکستیم یعنی ثابت شد بر همه که انقلاب اسلامی در جبهه های فرهنگی و نظامی بر ظلم پیروز شده و خواهد شد.

امروز در این شرایط وظیفه ما بسیار سنگین است و ما بر اساس آرمانهای انقلاب با عزت مانده ایم و باید این را حفظ کنیم .

وحودت رمز پیروزی ما از زمان انقلاب تا کنون است . زمان حمله دشمن که حدود 40 کشور به ما حمله کرد ما متحد بودیم و خدا نیز به این وحدت ما و چنگ زدن به ریسمان الهی توجه کرده و مارا پیروز کرد .

امروز هم با سناریو هایی که دشمن ها برای ما درست کردند مواجه هستیم .

دو بستر مهم برای کنترل جهان اسلام را در نظر گرفتند اولی بی تفاوت کردن مردم به آینده و آرمانها که به حمد خدا ملت ایران اسلامی نشان دادند که خیال دشمنان خام است و ملت ما همیشه اگاه و بصیر در صحنه حضور دارند .

دوم تفرقه در جهان اسلام همین تکفیری ها و ارتش های کرایه همین آدم های نیابتی جهان کفر در زوال هستند . به دنبال این بودند که چهره بدی از اسلام و مسلمانان را به جهانیان نشان دادند و حتی تا حدودی هم موفق شدند .

اما به حمد خداوند این دو راهبرد و نقشه دشمنان قسم خورد اسلام و مسلمین نقشه بر آب شده است .

این آدم های بدبخت و خود فروخته تکفیری در حال شکست خوردن هستند اما باید بدانیم که تفکر آنان باقی می ماند و میتواند زمانی باز باعث تفرقه بین امت شود  و ما باید بکوشیم این تفکر تکفیری وسلفیت را ریشه کن کنیم .

ما در استان زندگی می کنیم که دارای تنوع ادیان و فرهنگ و قومیت های خاص هستیم.شیعه ، سنی و اهل حق .در دفاع مقدس ما یگان اهل حق داشته ایم،شهدای بسیاری از مردم اهل حق داشته ایم.گواه وحدت در استان ما تقدیم چندصد شهید گلگون کفن اهل حق و اهل سنت است .

این خون های امیخته باهم به حمد خدا از هم گسسته نخواهد شد .

قدرت ما در حال رشد است و در آینده ما شاهد پیروزی های فراوان و بزرگ با محوریت اسلام و انقلاب در حهان هستیم .

و شاهد شکست های بسیار های بزرگتری برای جهان کفر و آمریکا هستیم .

امروز بسیج به عنوان یادگار امام و نهادی که محور این اتحاد و بصیرت در صحنه نگاه داشتن مردم است در قانون به آن توصیه شده .امروز یکی از بزرگترین وظایف بسیج در کشور و شهرستان دالاهو حفظ اتحاد است .

جدا از ماموریت های امنیتی سپاه دالاهو بزرگترین کار سپاه دالاهو بسیج است .

بیانات امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری بر اساس حکم الهی است ،تدابیر پیامبر گونه است .امام (ره) فرمودند اگر در کشور ندا و تفکر بسیج حاکم شد آن کشور از گزند دشمن حفظ خواهد شد.بسیج یعنی اتحاد و آگاهی مردم .همه باید بسیجی باشیم .بسیجی بودن به پیشانی بند و آرم نیست هرکسی به نظام جمهوری اسلامی به ولی امر مسلمین و آرمانهای امام معتقد باشه بسیجی است .

اول جنگ دستان ایران خالی بود اما به حمد خداوند اکنون موشک های ما از تنوع بسیاری برخوردار است از نازعات و سجیل تا شهاب و قدر ،اکنون ایران اسلامی دارای فناوری ساخت موشک ماهواره بر و قرار دادن ماهواره های بومی ساخت ایران در جو است .زیر ساخت های عمرانی فراوان. در زمان طاغوت فناوری ساخت پل عابرپیاده را هم نداشتیم اما به حمدالله اکنون در تمام زمینه ها جز قدرت ها برتر جهان هستیم در بحث عمران میتوان سد سازی را از سخت ترین عرصه ها دانست اما هم اکنون ایران اسلامی در سدسازی جز 8 کشور برتر جهان و است این پیشرفت ها میسر نمیشد مگر با خودباوری و مدیریت جهادی .

 جلسه امروز که در خدمت شما خانواده های محترم شهدا و جانبازان عزیز، پاسداران،بسیجیان،مسئولین شهرستان هستیم برای تودیع و معارفه فرمانده سپاه دالاهو است .

از زحمات برادر بزرگوارم آقای کرمی در سمت فرماندهی سپاه دالاهو تشکر می کنم که مدت سه سال است زحمات بسیار زیادی در سپاه دالاهو کشیدند و از برادران خوب و پرتلاش و اثرگذار ما هستند امام با توجه به معارفه ایشان به عنوان فرمانده سپاه ناحیه سرپلذهاب و مسئولیت ایشان ،امروز از برادر عزیز و خوب و جوان با سابقه بسیار عالی در ماموریت های محوله امنیتی و بسیج دارند برادر خوبم جناب سرگرد اکبری به عنوان فرمانده سپاه ناحیه دالاهو معرفی می شوند .

از همه شما خواهش میکنم برای پیشرفت و توسعه این فرهنگ بسیج که برگفته از فرهنگ عاشوراست همچون سابق یار و یاور سپاه در دالاهو باشید .

دالاهو دارای تابلوی از افتخارات مختلف است.

در پایان از خداوند منان عزت،سربلندی و موفقیت این دو سرباز ولایت جناب سرهنگ کرمی و جناب سرگرد اکبری را خواستارم .

دیدگاه شما