آخرین اخبار

26. آذر 1395 - 11:07   |   کد مطلب: 294296
فرمانده سپاه دالاهو:حفظ وحدت در میان آحاد مختلف مردم در یک جامعه علاوه بر ایجاد آرامش و یک دلی موجبات پیشرفت وتوسعه در جامعه است.

به گزارش کرند کرد، سرهنگ پاسدار نجفعلی کرمی فرمانده سپاه دالاهو در یادداشتی لزوم حفظ و تقویت وحدت در میان مذاهب و قومیت های مختلف به قلم کشیدند که اهم مطالب نوشته شده به شرح ذیل است:

فرمانده سپاه دالاهو در این یاداشت تصریح کردند: وحدت میان مذهب های مختلف از عامل های اساسی به شمار می رود که علاوه بر حاکم کردن آرامش و یک دلی در میان مردمان یک ملت، آن جامعه را به طرف یکرنگی و توسعه هدایت خواهد کرد. ضرورت پرداختن به این امر مهم که علاوه بر هفته وحدت در تمام روزهای سال ضروری به نظر می رسد.

کرمی افزودند: منظور از وحدت شیعه و سنی کنار گذاشتن مسائل اختلافی و تکیه بر مشترکات و مبنا قرار دادن آنها در تعامل با یکدیگر و در مسائل مربوط به جهان اسلام و صحنه بین المللی است. به گونه ای که مسلمانان فارغ از اختلافات و با پرهیز از تفرقه در مسائل جهان اسلام همسو و هم جهت حرکت کنند.

فرمانده سپاه دالاهو بر لزوم توجه کامل به منویات مقام معظم رهبری در امور مختلف تاکید نوده و نظرات ایشان در امر وحدت را بی بدیل توصیف نمودند.

سرهنگ پاسدار کرمی به یکی از نظرات مقام معظم رهبری در خصوص وحدت را به شکل ذیل ابراز کردند: « امروز هر حنجره ای که به وحدت دنیای اسلام دعوت کند، حنجره الهی است، ناطق من الله است. هر حنجره ای و زبانی که ملت های مسلمان را، مذاهب اسلامی را، طوایف گوناگون اسلامی را به دشمنی با یکدیگر تحریک کند و عصبیت ها را علیه یکدیگر تحریک کند، ناطق من الشیطان است. «من اصغی الی ناطق فقد عبده فان کان النّاطق عن الله فقد عبد الله و ان کان النّاطق ینطق عن لسان ابلیس فقد عبد ابلیس». آنهایی که از زبان ابلیس حرف می زنند، خودشان و مستمعین خودشان را به طرف جهنم می برند؛ خودشان را هم دچار هلاکت می کنند. «أ لم تر الی الذّین بدّلوا نعمت الله کفرا و احلّوا قومهم دار البوار. جهنّم یصلونها و بئس القرار»؛ «یقدم قومه یوم القیامه فأوردهم النّار»، که درباره فرعون است.» بدین سان دنیای اسلام امروز بیش از پیش و بیش از هر چیز به اتحاد و یکپارچگی و دوری از تفرقه و پراکندگی محتاج است تا اجتماع صفوف مسلمانان، لرزه به پیکره و هیمنه دشمنان اسلام و در رأس آنان رژیم صهیونیستی بیفکند.

ایشان در خاتمه منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) را چراغ راه مسلمانان ذکر نموده و خواستار حرکت در راستای منویات ایشان شدند.

 

 

دیدگاه شما