آخرین اخبار

10. دى 1395 - 11:28   |   کد مطلب: 294338
ریاست جمعیت هلال احمر شهرستان دالاهو گفت: به مناسبت هفته ایمنی و کاهش اثرات بلایای طبیعی مانور تخصصی امداد و نجات جاده‌ای در شهرستان دالاهو برگزار شد.

به گزارش کرند کرد،رزاقی در حاشیه این مانور اظهار داشت: به مناسبت هفته ایمنی و کاهش اثرات بلایای طبیعی و به منظور ارتقاء سطح آمادگی نیروهای امدادی شهرستان دالاهو مانور بزرگ تخصصی امداد و نجات جاده‌ای برگزار شد.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دالاهو افزود: هدف از اجرای این مانور حفظ آمادگی و افزایش سرعت عمل امدادگران، حفظ انسجام اداره‌های عضو ستاد حوادث و کسب آمادگی در برخورد با حوادث جاده‌ای است.

رزاقی با بیان اینکه برگزاری مانورها میزان آمادگی نیروهای امدادی را مشخص می‌کند گفت: برگزاری مانورها نقش به‌سزایی در ارتقای سطح علمی، عملی، آگاهی و آمادگی افراد در مواقع بحرانی دارد.

ریاست جمعیت هلال احمر دالاهو یادآور شد: با ایجاد یک تصادف فرضی بین دو دستگاه خودرو در پیچ جاده و سه مصدوم فرضی تیم امداد و نجات عملیات رهاسازی مصدومان را انجام دادند و راه عبور و مرور فرعی توسط شهرداری و راهداری ایجاد شد و هدایت ترافیک توسط پلیس انجام شد و در نهایت بازگشایی مسیر و انتقال خودروهای تصادفی توسط راهداری و شهرداری انجام شد.

برگزاری مانور زلزله غنچه های هلال احمر در مدارس و پیش دبستانی ها

رزاقی  در ادامه از برگزاری مانور زلزله در مراکز پیش دبستانی دالاهو خبر داد.

در ابتدای این مانور مربیان هلال احمر دالاهو آموزش های لازم از جمله نحوه پناه گیری نحوه خروج اضطراری را با زبانی ساده و قابل فهم برای کودکان توضیح دادند و در ادامه با به صدا درآمدن آژیرخطر، مانور زلزله به نحوی که اموزش داده شده بود توسط غنچه های هلال اجرا شد.

 
رزاقی  اضافه کرد: هدف از برگزاری این مانور کاهش اسیب پذیری کودکان در هنگام بروز سوانح و حوادثی چون زمین لرزه و آتش سوزی، کاهش هراس کودکان از حوادث و به نمایش گذاشتن آمادگی کانون های غنچه های هلال احمر در هنگام بروز بلایا و حوادث است.

رزاقی در پایان از همکاری و تلاش تمام دستگاه های امدادی از جمله شبکه بهداشت ،پلیس راهور و انتظامی و اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای و تمام ارگانهای همیار در این مانور تشکر وقدر دانی نمود.

دیدگاه شما