بلینکن: حمایت آمریکا از اسرائیل ادامه خواهد داشت

وزیر امور خارجه ایالات متحده روز شنبه در نشستی در شهر «دبی» از ادامه حمایت از رژیم اسرائیل در نبرد با حماس خبر داد.

بلینکن: حمایت آمریکا از اسرائیل ادامه خواهد داشت

به گزارش گروه بین‌الملل شهرستان دالاهو، «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه ایالات متحده روز شنبه در نشستی در شهر «دبی» در امارات متحده عربی از ادامه حمایت از رژیم اسرائیل خبر داد.

به گزارش وبگاه «میدل ایست مانیتور» وزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگو با وزرای خارجه عرب گفت که آمریکا به حمایت از اسرائیل ادامه می‌دهد.

بر اساس این گزارش، آمریکا برای کمک به اسرائیل در اجرای عملیات نظامی در غزه بمب‌های عظیم‌ سنگرشکن و ده‌ها هزار سلاح و گلوله توپخانه دیگر در اختیار اسرائیل قرار داده است.

بلینکن در ادامه گفت:«ما به شدت بر بازگرداندن گروگان‌ها تمرکز داریم. همانطور که در تمام طول این مدت تلاش کرده‌ایم مطمئن شویم این درگیری گسترش نمی‌یابد و در جاهای دیگر تشدید نمی‌شود.»

بلینکن افزود:«درک اینکه چرا این توقف به پایان رسید، مهم است. این توقف به خاطر حماس به پایان رسید.»

وزیر خارجه آمریکا با ادعای تلاش برای محافظت از غیرنظامیان در غزه، افزود:«آمریکا تلاش می‌کند فلسطینی‌ها کشور خود را داشته باشند.»

آمریکا بعد از ۷ اکتبر به شدت از حملات رژیم اسرائیل حمایت کرده است. دولت جو بایدن در روزهای گذشته گفته که تنها از «وقفه‌های جنگی» در غزه حمایت می‌کند و طرفدار آتش‌بس که می‌تواند به نفع حماس تمام شود نیست.

کاخ سفید تا کنون در برابر خواسته‌های فعالان حقوق بشر و برخی از سیاستمداران حزب دموکرات برای پایان دادن به حملات اسرائیل مقاومت کرده است. مقام‌های دولت بایدن می‌گویند در حال حاضر بهبود وضعیت انسانی در غزه تنها از طریق همین آتش‌بس‌های موقت امکان‌پذیر خواهد بود.

برنی سندرز» نماینده ایالت «ورمونت» در آمریکا روز شنبه در پستی در شبکه اجتماعی «ایکس» نوشت:«ایالات متحده سالانه ۳.۸ میلیارد دلار به اسراییل کمک می‌کند. بایدن از کنگره ۱۴.۳ میلیارد دلار بیشتر خواسته و تقاضا کرده که کنگره قوانین نظارتی و محدود کننده را کنار بگذارد. این رویکرد چک سفید امضا باید پایان یابد.»

از صبح روز جمعه اول دسامبر، ارتش رژیم اسرائیل پس از آتش بسی که حدود یک هفته به طول انجامید و طی آن تبادل اسرا بین رژیم تل‌آویو و مقاومت فلسطینی صورت گرفت، تجاوزات خود علیه غزه را از سر گرفت.

وزارت بهداشت فلسطین  اعلام کرد که طی ساعات گذشته رژیم اسرائیل با ارتکاب ده ها جنایت، موجب شهادت ۱۹۳ نفر و زخمی شدن ۶۵۲ نفر دیگر شده است.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید