تکذیب استفاده هواپیماهای آمریکا از پایگاه‌های هوایی اردن برای کمک به تل آویو

ارتش اردن عصر یکشنبه با انتشار بیانیه‌ای هرگونه استفاده از پایگاه‌های این کسور توسط آمریکا برا کمک به رژیم صهیونیستی را رد کرد.

تکذیب استفاده هواپیماهای آمریکا از پایگاه‌های هوایی اردن برای کمک به تل آویو

به گزارش گروه بین‌الملل شهرستان دالاهو، ارتش اردن گزارش‌ها مبنی بر استفاده از پایگاه‌های هوایی این کشور توسط هواپیماهای نظامی آمریکا و کمک رسانی  به رژیم صهیونیستی را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری «آناتولی» ارتش اردن عصر یکشنبه گزارش‌ها مبنی بر استفاده هواپیماهای آمریکایی از پایگاه های هوایی این کشور را  برای تامین تسلیحات ارتش  رژیم اسرائیل  رد کرد.

وزیر خارجه اردن نیز اخیرا در سخنانی گفت که بمباران مدارس، مساجد و کلیساها و تخریب آن بر سر غیرنظامیان در غزه، اسمش دفاع از خود نیست و شورای امنیت یا در ایجاد صلح و امنیت در غزه موفق می‌شود یا اینکه باید بگوید اسرائیل حق و حقوقی دارد که هیچ کس دیگری ندارد.

  «ایمن الصفدی» وزیر خارجه اردن روز سه‌شنبه گفت که بمباران مدارس، مساجد و کلیساها و تخریب آن بر سر غیرنظامیان، اسمش دفاع از خود نیست. وی در ادامه سخنانش گفت: «باید تلاش کرد که این جنگ، آخرین جنگ علیه غزه باشد». الصفدی اضافه کرد: «اشغالگری باید پایان یابد و صلح عادلانه و فراگیر بر اساس راه حل دو دولت ایجاد شود». وزیر خارجه اردن افزود: «یا شورای امنیت در ایجاد عدالت و صلح موفق می‌شود یا آنکه می‌گوید اسرائیل حق و حقوقی دارد که هیچ کس دیگری ندارد.»

 

وزارت بهداشت غزه عصر یکشنبه  در تازه‌ترین آمار از شهدای غزه اعلام کرد که شمار شهدا تاکنون به ۸۰۰۵ نفر رسیده است که بیش از سه هزار نفر آن را کودکان تشکیل می‌دهند. به گفته «أشرف القدره» سخنگوی وزارت بهداشت غزه رژیم صهیونیستی طی ۲۳ روز گذشته ۵۷ مرکز درمانی را هدف قرار داده است و فعالیت ۱۲ بیمارستان و ۳۲ مرکز درمانی به دلیل بمباران یا کمبود دارو متوقف شده است. القدره تصریح کرد که رژیم اشغالگر همچنان به تهدیدات آشکار علیه بیمارستان‌ها ادامه می‌دهد و حدود ۱۰۰ هزار نفر از کادر درمان، بیماران، زخمی‌ها و آوارگان را در دایره هدف قرار داده است. 

پایان پیام/م

دیدگاهتان را بنویسید