جدیدترین مدل خودروی وارداتی ایران خودرو رونمایی شد /عکس

رنو حدود یک سال پیش، مدل محبوب کلیو را فیس لیفت کرد و بنابراین طبیعی است که معادل کراس اوور آن نیز مورد توجه قرار گیرد.
نسل اول این کراس اوور جمع و جور توسط ایران خودرو وارد کشور می‌شد.

جدیدترین مدل خودروی وارداتی ایران خودرو رونمایی شد /عکس

امیرمسعود عابدین: کپچر ۲۰۲۴ از جدیدترین زبان طراحی رنو و لوگوی الماسی بازسازی‌شده پیروی می‌کند. کل نمای جلو بازطراحی شده و ظاهری جذاب‌تر و اسپرت‌تر پیدا کرده است.

در قسمت عقب، چراغ‌ها طراحی C شکل خود را حفظ کرده‌اند، اما اکنون گرافیک متفاوتی دارند. نشان جدید رنو اکنون بر روی درب عقب دیده می‌شود. تریم جدید Esprit Alpine جایگزین RS Line قدیمی در بین تریم‌ها شده است.

ارزان‌ترین کپچر ۲۰۲۴ بر روی رینگ‌های فولادی ۱۷ اینچی سوار می‌شود، اما می‌توانید به‌صورت سفارشی آن را به رینگ‌های آلیاژی با همان اندازه ارتقا دهید و یا در تریم Esprit Alpine رینگ‌های ۱۹ اینچی داشته باشید.

فضای داخلی آشنا به نظر می‌رسد و صرفا دستخوش یک یک فیس لیفت شده است. صفحه نمایش لمسی سیستم اطلاعات سرگرمی اکنون ۱۰.۴ اینچ اندازه دارد. بزرگترین نمایشگر کیلومترشمار دارای ابعادی ۱۰.۲۵ اینچی است.

نسخه پایه این کراس اوور فرانسوی دارای یک موتور بنزینی ۱.۰ لیتری توربوشارژ و ۳ سیلندر کوچک بوده که ۹۰ اسب بخار قدرت را از طریق یک گیربکس شش سرعته دستی به چرخ‌ها منتقل می‌کند. تریم قدرتمندتر به موتور ۱.۳ لیتری توربوشارژ و چهار سیلندر مجهز بوده و با همان گیربکس دستی کار می‌کند. نسخه قدرتمندتر دارای موتور ۱.۳ لیتری ۱۶۰ اسب بخاری است که قدرت را از طریق یک گیربکس هفت سرعته اتوماتیک دوکلاچه به چرخ‌ها منتقل می‌کند.

یک پیشرانه هیبریدی متشکل از یک موتور بنزینی ۱.۶ لیتری تنفس طبیعی که ۹۴ اسب بخار قدرت دارد و همچنین موتور الکتریکی ۳۶ کیلووات و ژنراتور استارت ۱۸ کیلوواتی نیز در دسترس است. خروجی ترکیبی این پیشرانه به ۱۴۵ اسب بخار قدرت می‌رسد. رنو ادعا می‌کند که ۸۰ درصد رانندگی در شهر بدون استفاده از موتور احتراقی انجام می‌شود.

رنو کپچر جدید که رقیب فورد پوما است، اواخر امسال با شروع تولید در کارخانه وایادولید اسپانیا، در اروپا به فروش می‌رسد.

جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیست قیمت روز خودرو در خبرآنلاین مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید