جذب نخبگان؛ افق پیش روی صنعت استان

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، راه اندازی شورای راهبری استان را تدبیر مناسب و بسیار خوبی دانست و بیان کرد: تصمیمات این شورا باید کاربردی، هدف محور و دارای خروجی مشخص باشد.

جذب نخبگان؛ افق پیش روی صنعت استان

به گزارش شهرستان دالاهو از شیراز، محسن ربانی زاده در دومین جلسه شورای همفکری و راهبری امور اقتصادی استان با دستور کار آسیب شناسی اصل ۴۴ قانون اساسی تصمیم سازی را یکی از وظایف این شورا دانست و اظهار کرد: باید از ظرفیت علمی دانشگاه ها و مراکز علمی و تحقیقاتی استان در جهت رفع مشکلات و درمان عارضه های اقتصادی استان بیشترین بهره را برد.

معاون استاندار در این نشست با تأکید بر اینکه رویکرد شورای مزبور به سمت اجرای تصمیمات کاربردی و برخاسته از نیاز‌های صنعت، اقتصاد باشد، گفت: برگزاری مجموعه نشست‌های تخصصی بین مدیران دولتی، صنعت و دانشگاه در این زمینه راهگشا بوده و هم‌اندیشی، همفکری و تبادل‌نظر گروهی می‌تواند منجر به نوآوری و کارآفرینی و جهش اقتصادی عالی باشد.

وی ابراز داشت: توسعه بدون اتکا به دانشگاه قطعاً هزینه‌ بر و زمان بر خواهد بود، حال آنکه مدد جستن از این ظرفیت بزرگ منجر به آن خواهد شد که با هزینه اندک به ارزش افزوده زیاد برسیم، به خصوص که انگیزه مشارکت و کمک به دولت و در سطح کلی‌تر به نظام و مردم هم در بدنه دانشگاهی کشور در حد بالایی وجود دارد.

ربانی زاده با اشاره به اینکه نیروهای انسانی نخبه در هر جامعه، جزو ارکان قدرتمند و ارزشمند آن به شما می روند، تاکید کرد: جذب نخبگان دانشگاهی در واحد‌های تولیدی و صنعتی هم از پدیده مهاجرت جلوگیری می کند هم موجب بهره وری و بازدهی مطلوب تر مجموعه های بزرگ صنعتی استان خواهد شد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید