در دیدار باقری کنی و عبدالمهدی چه گذشت؟

عادل عبدالمهدی نخست وزیر پیشین عراق که برای ادای احترام به رئیس جمهور و وزیر امور خارجه شهید به تهران سفر کرده، با علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه دیدار و گفتگو کرد.

در دیدار باقری کنی و عبدالمهدی چه گذشت؟

به گزارش خبرآنلاین عبدالمهدی در این دیدار مراتب تاسف عمیق، تسلیت و همدردی صمیمانه خود را در خصوص شهادت شهدای بزرگوار خدمت ابراز داشت و ضمن ادای احترام، برای ایشان از درگاه الهی طلب علو درجات و مغفرت واسعه الهی نمود.

سرپرست وزارت امور خارجه در پاسخ به اشاره آقای عبدالمهدی در مورد حجم بالای تعاطف و ابراز همدردی در بین اقشار مختلف مردم و مسئولان و نخبگان عراقی در پی وقوع این حادثه تالم بار، این‌ ابراز احساسات، عواطف و برگزاری مراسم عزاداری مختلف برای گرامیداشت یاد و خاطره خدمتگزاران شهید جمهوری اسلامی ایران در شهرهای مختلف عراق را نشانه پیوندهای عمیق برادری و دوستی بین دو کشور و ملت دوست و همسایه دانست.

باقری در بخشی از این‌ ملاقات با اشاره به تغییرات و تحولات راهبردی صورت گرفته در عرصه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی بعد از عملیات طوفان الاقصی و عملیات وعده صادق، ضرورت ایفای نقش نخبگان برجسته جهان اسلام به خصوص در منطقه برای تشدید فشارها بر رژیم اشغالگر و حامیان آن به خصوص آمریکا برای توقف جنایات و نسل کشی در فلسطین تاکید کرد.

علی باقری بر نقش برجسته و غیرقابل انکار سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، رئیس جمهور و وزیر امور خارجه شهید کشورمان در حمایت از محور مقاومت تاکید و بر تداوم با قوت این رویکرد اصولی از سوی جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد.

311311

دیدگاهتان را بنویسید