دیدار سیدحسن نصرالله با هیأتی از حماس

دبیرکل حزب الله لبنان ساعتی پیش با هیأتی از عناصر ارشد جنبش حماس دیدار و گفت‌وگو کرد.

دیدار سیدحسن نصرالله با هیأتی از حماس

به گزارش خبرآنلاین رسانه‌های جنگی مقاومت اسلامی لبنان اعلام کردند که امروز هیأتی از جنبش حماس به ریاست دکتر خلیل الحیه از رهبران ارشد این جنبش با سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان دیدار کرد.

در این دیدار ارزیابی گسترده و عمیقی از تحولات موجود در نوار غزه و فلسطین اشغالی و جبهه‌های پشتیبان متعدد فلسطین صورت گرفت و همچنین روند مربوط به تحولات مذاکرات اخیر و مواضع سیاسی و بین المللی و تحرکات دانشجویی در بسیاری از نقاط جهان مورد توجه دو طرف قرار گرفت.

به نقل از مهر در این دیدار همچنین بر وحدت مواضع و ادامه تلاش‌های میدانی و جهادی و سیاسی و مردمی برای تحقق اهداف شریف طوفان الاقصی و تحقق دستاوردهای آینده با وجود تمامی جانفشانی‌ها تاکید شد.

دو طرف در این دیدار همچنین همکاری‌ها و همبستگی موجود بین جبهه‌ها و جنبش‌های مقاومت منطقه و جانفشانی آنها در مسیر رسیدن به هدف اصیل خود را مورد ستایش قرار دادند.

سیدحسن نصرالله در اظهارات اخیز خود به مناسبت سالروز شهادت سید مصطفی بدرالدین خاطرنشان کرد: امروز، فلسطین قضیه نخست جهان است و این، یک پیروزی واقعی است البته نام فلسطین و فلسطینی‌ها و نام غزه امروز بر سر زبان‌هاست و تمام جهانیان از ظلم و ستم علیه مردم فلسطین سخن می‌گویند. وی تاکید کرد: اگر مقاومت، پایداری و فداکاری‌ها نبود پیروزی سیاسی حاصل نمی‌شد.

دبیرکل حزب الله لبنان اضافه کرد: حکام عرب قرار بود در روند عادی‌سازی روابط با دشمن صهیونیستی، اوراق مرگ قضیه فلسطین را امضا کنند، اما مقاومت فلسطینیان، دنیا را مجبور کرد از تشکیل دولت فلسطین سخن بگویند همچنانکه آمریکای منافق را مجبور کرد که از دولت فلسطین سخن بگوید.

وی تصریح کرد: اینک چهره‌ای که از «اسرائیل» در جهان وجود دارد، رژیمی است که قاتل کوکان و زنان و ناقض قوانین بین المللی است که ارزشهای اخلاقی و انسانی را زیر پای می‌گذارد.

311311

دیدگاهتان را بنویسید