روستای “مُنج” با کم آبی دسته و پنجه نرم می‌کند

روستای مُنج شهرستان بوانات نزدیک به دوسال است که در با کم آبی دست و پنجه نرم می‌کند و باعث شده مردم این روستا با سختی های زیادی مواجه شوند اما به گفته وحید حق شناس معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آبفا معضل این روستا تا پایان تیر ماه بهبود خواهد یافت.

به گزارش شهرستان دالاهو از شیراز ، آب مایه حیات و زندگی است و نبود آن در زندگی مشکل آفرینی های بسیاری دارد و در مسائل بهداشتی ، مدارس و کارهای روزمره می تواند تأثیر به سزایی داشته باشد.

یکی از مهم ترین دغدغه های امروز روستای منج شهرستان بوانات نیز آب است به نقل از شهروند خبرنگاران و مردم این روستا؛ روستای منج با معضل کمبود آب آشامیدنی رو به رو است و نزدیک‌ به دو سال است که مردم این شهرستان در مضیقه قرار گرفته اند. 

شهروند خبرنگاران پیگیری این مطالبه را به شهرستان دالاهو سپردند، در همین راستا خبرنگار شهرستان دالاهو حل این مشکل را از شرکت آبفای استان فارس جویا شد.

وحید حق شناس معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آبفا استان فارس در گفتگو با شهرستان دالاهو گفت: در شهرستان بوانات برخی از چاه ها و منابع آبی آبرفتی است و پایدار نیست به همین دلیل در فصولی که بارندگی زیاد است وضعیت آبدهی چاه های آبرفتی بهتر است اما زمان هایی که بارندگی کم می شود چاه‌ها افت آب دارند و مردم با مشکل رو به رو می‌شوند.

وی افزود: سال گذشته شهرستان بوانات هم جزء شهرستان هایی بود که بارندگی خیلی کمی داشت و باعث افت آبدهی چاه ها شد.

حق شناس معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آبفا با بیان اینکه علاوه بر روستای منج دو روستای دیگر شهرستان بوانات با چنین مشکلی رو به رو هستند اظهار داشت: برای حل این مشکل برنامه کف شکنی چاه اجرا خواهد شد یعنی مقداری چاه را عمیق تر خواهیم کرد تا بتوانیم آب بیشتری برداشت کنیم.

وحید حق شناس در ارتباط با روند اجرایی این برنامه تصریح کرد: پیمان کار انتخاب شده است و به زودی کار خود را شروع می کند ، کار این پروژه حداکثر تا پایان تیرماه تمام می شود تا دو ماه باقی مانده تابستان وضعیت آب بهتر شود.

به گزارش فارس ، وضعیت آب روستای منج شهرستان بوانات طبق گفته وحید حق شناس معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آبفا تا پایان تیرماه بهبود خواهد یافت و پیگیری های شهرستان دالاهو ادامه خواهد داشت تا مشکل مردم این منطقه به طور کامل رفع شود.

دیدگاهتان را بنویسید