صنعا: مشتاق ایفای نقش عملی برای آزادسازی فلسطین هستیم

رئیس شورای عالی سیاسی یمن تجاوزات صهیونیست‌ها علیه مسجدالأقصی و نمازگزاران فلسطینی را محکوم کرد.

صنعا: مشتاق ایفای نقش عملی برای آزادسازی فلسطین هستیم

به گزارش گروه بین‌الملل شهرستان دالاهو، «مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی یمن تجاوزات صهیونیست‌ها علیه مسجدالأقصی- اولین قبله مسلمانان- و ضرب و شتم نمازگزاران فلسطینی را محکوم کرد.

وی تأکید کرد: « حمایت یمن از ملت فلسطین و ایستادگی در کنار آزادگان امت یک موضع اصولی، انسانی، سیاسی و دینی و تغییرناپذیر است و ما با وجود شرایط کنونی یمن مشتاق ایفای نقش موثر و عملی برای آزادسازی فلسطین هستیم».

بنابر گزارش وبگاه «المسیرة»، المشاط ملت‌های عربی و اسلامی را به تحریم کالاهای آمریکایی و اسرائیلی و حمایت از مقاومت فلسطین برای احیای حقوق ملت فلسطین و آزادسازی سراسر فلسطین از اشغال صهیونیست‌ها فراخواند.

وی همچنین کشورهای سازشکار با دشمن صهیونیستی را به قطع روابط با این رژیم دعوت کرد.  

سحرگاه روز چهارشنبه، رسانه‌های فلسطینی گزارش دادند که نظامیان اسرائیلی با یورش به صحن‌های مسجدالاقصی، نمازگزاران و اعتکاف‌کنندگان فلسطینی را مورد ضرب و شتم قرار داده و حدود ۴۰۰ نفر از آن‌ها را دستگیر کرد. جناح‌ها و گروه‌های مقاومت فلسطین نیز از عرین الاسود تا جنبش حماس، درباره تداوم این جنایات به صهیونیست‌ها هشدار دادند.

کشورهای عربی و اسلامی در حالی مسئولیت بالارفتن درگیری‌ها در فلسطین اشغالی را متوجه تل‌آویو می‌دانند که تنش‌ها در شهر قدس و اطراف آن از زمان تشکیل آخرین کابینه رژیم صهیونیستی به ریاست «بنیامین نتانیاهو در اواخر سال ۲۰۲۲ که رسانه‌های عبری آن را «افراطی‌ترین دولت در تاریخ اسرائیل» توصیف می‌کنند، تشدید شده‌اند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید