عضو مجلس خبرگان: جنگ ادارکی دشمن، باطل را جایگزین حق نشان می‌دهد

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: امروز در یک جنگ ادارکی سنگین دشمن قرار داریم که روز را شب جلوه می دهند و باطل را جایگزین حق نشان می دهند به همین خاطر مسؤولیت سنگین در این زمینه داریم.

عضو مجلس خبرگان: جنگ ادارکی دشمن، باطل را جایگزین حق نشان می‌دهد

به گزارش شهرستان دالاهو از ورامین، حجت الاسلام حسینعلی سعدی عضو مجلس خبرگان رهبری در پانزدهمین یادواره شهدای طلبه و روحانی دشت ورامین که در مصلای مسجد صاحب الزمان(عج) ورامین برگزار شد، اظهار کرد: مردم ورامین، مردمی متدین، شهیدپرور و ولایتمدار هستند و ورامین، منطقه ای است که پس از واقعه فاجعه آمیز فیضیه و حمله به جایگاه علم، حماسه ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ در دفاع از مرجعیت و مکتب امام صادق(ع) را رقم زدند. وی گفت: درود بر مردم ورامین که شهدای ۱۵ خرداد را تربیت کردند‌، من در منطقه ای سخن می گویم که نقطه اتصال حادثه فیضیه و به خاک و خون کشیده شدن شاگردان مکتب امام صادق(ع) تا شهادت شهدای منطقه ورامین در دفاع از ولایت و مرجعیت است. رئیس دانشگاه امام صادق(ع) با اشاره به جنگ ادارکی دشمن بیان کرد: راس برنامه های نظام سلطه برای مواجه با مردم بصیر ایران، مساله تبلیغات است و علاج مقابله با این نقشه دشمن، جهاد تبیین است. حجت الاسلام سعدی با اشاره به ضرورت برنامه ریزی برای نسل جوان در حوزه جهاد تبیین افزود: باید در حوزه جهاد تبیین به سراغ نسل جوان رفت، در عصر امام صادق(ع) جنگ تبلیغاتی به شدت جامعه را درگیر کرده بود و دشمن به اصول و تلاش های پیامبر ضربه وارد می کرد. وی ادامه داد: عالمان درباری به میدان آمدند و تئوریسین های جریان باطل نقش آفرین شدند و تبیین کننده اصول دین به جای اینکه در دستان یاران ائمه(ع) باشد در اختیار علمای درباری قرار گرفت. اجازه نمی دادند صحابه پیامبر(ص) سخن بگویند در حالی که از آزادی بیان سخن می گفتند و این نگرش جبهه باطل است.  عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه تصریح کرد: امروز هم این جریان تبلیغی، در غرب ادامه دارد،  غرب شعار آزادی مطبوعات و اظهار نظر می دهند اما وقتی در مقابل اصول غربی، مطلبی بیان می شود سریعا با آن صدا برخورد می کنند. حجت الاسلام سعدی با بیان اینکه باید واقعیت های جامعه را با تاسی از سیره امام صادق(ع)، به تبیین بپردازیم و در این راستا باید نسل جوان مورد توجه قرار گیرد، یادآور شد: امام صادق(ع) همواره تاکید داشتند که باید با نسل جوان ارتباط گرفت و جهاد تبیین را در این قشر مورد توجه قرار داد و به شبهات آنان پاسخ گفت.

  وی با اشاره به اهمیت کرسی های آزاداندیشی تاکید کرد: امروز کرسی های آزاداندیشی، رکن جهاد تبیین است و اگر در این عرصه غفلت کنیم، ضربه خواهیم خورد. امروز دشمن تلاش دارد تا ما از اصول و حق خود نا امید شویم و لذا ما نباید در این عرصه کوتاه بیاییم. رئیس دانشگاه امام صادق(ع) با بیان اینکه ما امروز در یک جنگ ادارکی سنگین قرار داریم، گفت: روز را شب جلوه می دهند و باطل را جایگزین حق نشان می دهند به همین خاطر ما مسؤولیت سنگین در این زمینه داریم. حجت الاسلام سعدی ادامه داد: امروز به فیضیه و خروجی مدرسه فیضیه و مکتب امام صادق(ع) حمله شده است و باید با جهاد تبیین به جنگ نرم دشمن رفت و با استفاده از ابزار هنرمندانه، توطئه ها را خنثی کرد. گفتنی است که دشت ورامین، ۲۱ شهید طلبه و روحانی تقدیم انقلاب اسلامی کرده است. پایان پیام/۶۷۰۳۷

دیدگاهتان را بنویسید