فوادیان: در عصر غیبت نباید بی‌تفاوت به قدس بود چون آزادی‌اش به دست امام زمان است

یک استاد معارف اسلامی گفت: موضوع آزادسازی قدس به دست امام زمان(عج) این بهانه را فراهم نمی‌کند که در عصر غیبت ما در برابر مهم‌ترین دشمنانمان از اصل تغافل استفاده کنیم و نسبت به خطرات و تهدیدات آن‌ها بی‌توجه باشیم.

فوادیان: در عصر غیبت نباید بی‌تفاوت به قدس بود چون آزادی‌اش به دست امام زمان است

حجت‌الاسلام محمدرضا فوادیان استاد معارف اسلامی درباره رابطه آزادسازی قدس و ظهور امام زمان(عج) به خبرنگار حوزه اندیشه شهرستان دالاهو گفت: طبق آیات اولیه سوره اسرا، فتح بیت‌المقدس و آزادسازی فلسطین در زمان ظهور حضرت بقیة‌الله(عج) و به دست مبارک ایشان رخ خواهد داد. در روایات شیعه و سنی آمده است که حضرت مهدی(عج)، با حضور در بیت المقدس، در آنجا نماز خواهند خواند. حضرت مسیح در قدس پشت سر امام زمان(عج) نماز می‌خواند وی افزود: در مهم‌ترین کتاب اهل‌سنت، یعنی صحیح بخاری روایتی آمده مبتنی بر این موضوع که حضرت مسیح(ع)، پشت سر حضرت امام زمان(عج) در قدس شریف نماز می‌خوانند. از این دست روایات در آثار روایی بسیار است و عقیده ما شیعیان و تعداد زیادی از اهل‌سنت به حساب می‌آید.  فوادیان با اشاره به اینکه موضوع آزادسازی قدس به دست امام زمان(عج) این بهانه را فراهم نمی‌کند که در عصر غیبت ما در برابر مهم‌ترین دشمنانمان از اصل تغافل استفاده کنیم و نسبت به خطرات و تهدیدات آن‌ها بی‌توجه باشیم، گفت: قرآن کریم می‌فرماید: « أَشَدَّ النَّاسِ عَداوَةً لِلَّذِینَ آمَنُوا الْیَهُودَ» طبق این فرمایش الهی هرکس که خودش را مومن به خداوند می‌داند، باید در نظر بگیرد که دشمن‌ترین افراد برای جامعه ایمانی، یهودیان هستند.

حجت‌الاسلام محمدرضا فوادیان کارشناس مرکز تخصصی مهدویت دلیل دشمنی یهودیان با شیعیان این کارشناس مرکز تخصصی مهدویت ادامه داد: ما شیعیان توهم توطئه نداریم، اما با بررسی آثار و کتب اهل یهود مشخص می‌شود که آنان برای نابودی ما برنامه و استراتژی دارند. متدین‌ترین یهودیان با ما دشمن هستند، بی‌دین‌های آنان که به طریق اولی دشمنی دارند. وی با اشاره به دلیل دشمنی یهودیان با شیعیان گفت: این دشمنی با شیعیان، از آن جهت است که شیعیان به مهدویت و ظهور امامی معتقدند که می‌آید و جهان را تصاحب می‌کند. ادیان و برخی مذاهب که به مهدویت عقیده ندارند، با صهیونیسم سر ستیزی نخواهند داشت. یهودیان، جهان را طفیلی و مال خود می‌دانند، از این جهت با تشیع که اعتقاد به امامی دارد که بر جهان حکومت خواهد کرد، سر ستیز دارد چون آن را رقیب خود می‌داند. توجیهی برای سکوت در این زمانه نداریم فوادیان تصریح کرد: برای پیروزی امام زمان(عج) طبیعتاً باید یک پیش زمینه‌ای وجود داشته باشد. از این رو انتظار به معنای اعتراض به وضع موجود و حرکت به سمت وضع مطلوب است. ما توجیهی برای سکوت در این زمانه نداریم و باید تلاش خودمان را انجام دهیم. این استاد معارف اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: کسی که منتظر گرمای بهار است، در سرمای زمستان به دنبال چراغ و گرمایی می‌گردد، پس ما گرچه منتظر هستیم، اما در تقابل با دشمن از چیزی نباید فروگذاری کنیم. پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید