میدان دادن به مردم در اقتصاد راهگشاست/ امید به جامعه جرأت حرکت می‌دهد

نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس با بیان اینکه نقطه کلیدی سخنان مقام معظم رهبری مشارکت دادن مردم در اقتصاد، مبارزه با فساد و داشتن انضباط مالی در کشور بود، گفت: وقتی مردم در اقتصاد نقش نداشته باشند این حجم از نقدینگی در کشور سرگردان و باعث ایجاد تورم و بحران می‌شود از این رو باید به مردم اعتماد کرد و کارها را به دست آن‌ها سپرد.

میدان دادن به مردم در اقتصاد راهگشاست/ امید به جامعه جرأت حرکت می‌دهد

حجت‌الاسلام امیرقلی جعفری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در آغاز سال جدید، گفت: ما در داخل کشور دارای نقاط ضعف و قوتی هستیم دشمن و نظام سلطه به دنبال آن است که نقاط قوت ما را از بین ببرد و یا آن را تغییر دهد.

نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تحول مدنظر رهبری، شناسایی نقاط ضعف نظام، برطرف کردن آن‌ها و تبدیل به نقاط قوت است.

وی افزود: در حل نقاط ضعف کشور باید اعتماد به نفس داشته باشیم همان‌طور که در ۴۰ سال گذشته با تمام دسیسه‌ها و دشمنی‌های استکبار مبارزه کردیم و در سخت‌ترین شرایط و تحریم‌ها ایستادیم و به پیشرفت‌های بزرگی رسیدیم.

اعتماد به نفس مردم ایران بالاست

جعفری با بیان اینکه اعتماد به نفس مردم ایران بالاست و باید روی این موضوع کار و تبیین شود و همه مردم این را بدانند و این یک خودشیفتگی نیست، اضافه کرد: ما باید در مسیر تحول هوشیار باشیم و راه را اشتباه نرویم و در نقاط ضعف خود تحول ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین نقطه ضعف کشور این روزها اقتصاد است و این موضوع بارها در سخنان مقام معظم رهبری مطرح شده است، عنوان کرد: اولین گام این است که تصدی‌گری دولت در اقتصاد کاهش پیدا کند چرا که اگر دولت هم کارفرما باشد و هم مجری فسادآور است.

نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این سیاست در دهه اول بعد از انقلاب به منظور پیاده‌سازی عدالت اجتماعی اجرا شد اما نه عدالت اجتماعی برقرار شد و نه اقتصاد پویا.

مردم باید وارد فعالیت‌های اقتصادی شوند

وی بیان کرد: مردم باید وارد فعالیت‌های اقتصادی شوند و تصدی‌گری دولت و شرکت‌های شبه‌دولتی در اقتصاد از بین برود و دولت تنها نقش ناظر را داشته باشد.

جعفری گفت: در گام بعدی دولت باید از وابستگی به منابع نفتی رهایی پیدا کند و نباید تنها درآمدش از این منبع باشد چرا که با کوچکترین تنش و تحریمی منابع درآمدی کشور دچار مشکل می‌شود.

وی ادامه داد: ما ظرفیت‌های بسیار زیادی در عرصه درآمدزایی در کشور داریم این اقلیم زیبای کشور باید دیده شود، باید صادرات غیرنفتی افزایش یابد و خام‌فروشی نفت متوقف شود.

نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی افزود: هم‌اکنون در تمام مبادلات کشور قیمت دلار تاثیرگذار است و ما باید از این موضوع فاصله بگیریم چرا که بخشی از علت پایین آمدن ارزش پول ملی کشور ناشی از همین موضوع است.

وی اضافه کرد: همان‌طور که می‌بینیم برخی از کشورها با حذف دلار از مبادلات خود به پیشرفت‌های زیادی رسیده‌اند.

رشد اقتصادی کشور در برنامه‌های پنج‌ساله تاکنون محقق نشده است

جعفری عنوان کرد: رشد اقتصادی ما بسیار پایین است و نرخی که در برنامه‌های پنج‌ساله پیش‌بینی می‌شود تاکنون محقق نشده و یکی از دلایل این مشکل عدم مشارکت مردم در اقتصاد است.

وی اظهار داشت: وقتی مردم در اقتصاد نقش نداشته باشند این حجم از نقدینگی در کشور سرگردان و باعث ایجاد تورم و بحران می‌شود از این رو باید به مردم اعتماد کرد و کارها را به دست آن‌ها سپرد.

حل مشکلات اقتصادی باید اولویت دستگاه‌های کشور باشد

نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حل مشکل اقتصاد کشور باید در دستور همه دستگاه‌ها و قوای سه‌گانه قرار گیرد و این موضوع باید اولویت کشور باشد و از تمام ظرفیت دستگاه‌ها استفاده شود، توضیح داد: باید حاشیه‌سازی‌ها در کشور کم شود چرا که گاهی همین حاشیه‌ها بر متن غلبه می‌کند و کشور را درگیر مسائلی می‌کند که حقیقتا نظام نباید درگیر آن شود.

وی گفت: در این میان هماهنگی میان قوا و دستگاه‌های دیگر بسیار مهم است چرا که همه ما باید در مسیر اجرای منویات رهبری باشیم به طور مثال اگر در حوزه قانون‌گذاری مشکلی وجود داشته باشد مجلس این مشکلات را حل می‌کند.

جعفری با بیان اینکه همه دستگاه‌ها باید با هم هماهنگ باشند و بر ضد یکدیگر عمل نکنند چرا که لایحه و یا دستورالعمل‌های ضدونقیض سبب فشل شدن برنامه‌ها می‌شود، افزود: هر تصمیمی که گرفته می‌شود باید به صورت جدی پیگیری شود تا کار به سامان برسد.

وی ادامه داد: نقطه کلیدی سخنان رهبری در مشهد مقدس مشارکت دادن مردم در اقتصاد کشور و مبارزه با فساد و داشتن انضباط مالی در کشور بود.

مسئولان از ظرفیت‌های کشور غافل هستند

نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ما از بسیاری از قابلیت‌های کشور نظیر سواحل زیبای شمال و جنوب غافل هستیم، اضافه کرد: ایران ما معادن غنی زیادی دارد اما برنامه‌ریزی مدونی برای استفاده از این ظرفیت‌ها وجود ندارد.

وی با بیان اینکه از سوی دیگر نقاط ضعف بزرگی در فرهنگ شخصی ما وجود دارد که باید از بین برود، عنوان کرد: مصرف انرژی‌هایی مانند برق، گاز و بنزین و آب در کشور ما بیش از کشورهای پرجمعیت است از این رو باید آموزش‌ها از خانواده، مدارس و دانشگاه‌ها آغاز و چگونگی صرفه‌جویی تدریس شود.

جعفری گفت: تجمل‌گرایی افراطی در کشور ما زیاد است و بسیاری از سرمایه‌ها به جای صرف شدن در تولید کشور، صرف تجمل‌گرایی می‌شود.

امید می‌تواند به یک جامعه جرأت حرکت بدهد

وی با بیان اینکه کشورهای غربی سعی دارند ملت ایران را از ادامه مسیر ناامید کنند از این رو نقاط قوت نظام را پنهان می‌کنند و از سوی دیگر ضعف‌ها را بیشتر نمایان می‌کنند، اظهار داشت: امید می‌تواند به یک جامعه جرأت حرکت بدهد از این رو باید قابلیت‌ها، پیشرفت‌ها و داده‌های درست به مردم نشان داده شود و همچنین قله‌های پیشرفت ترسم شود تا دشمنان در رسیدن به اهداف خود ناکام بمانند.

پایان پیام/۶۸۰۲۴

دیدگاهتان را بنویسید