کودکان و جهادگران تبیین سوژ‌ه‌های 2 کتاب جدید به‌نشر شدند

دو کتاب «راه و رسم روشنگری» و «لپ‌تاپ پدر» از سوی به‌نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) منتشر شد.

کودکان و جهادگران تبیین سوژ‌ه‌های 2 کتاب جدید به‌نشر شدند

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات شهرستان دالاهو، دو کتاب «راه و رسم روشنگری» و «لپ‌تاپ پدر» منتشر شد. کتاب «راه و رسم روشنگری: ملاحظات اخلاقی و تربیتی در جهاد تبیین» شامل درس گفتارهای حجت‌الاسلام محمدجواد نظافت یزدی موسس و مدیر مدارس علمیه حضرت مهدی(عج) از سوی به‌نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) منتشر شد. این اثر در راستای تأکیدات مقام معظم رهبری در حوزه مقابله با تهاجم فرهنگی با موضوع جهاد تبیین و جنبه‌های اخلاقی و مذهبی سعی دارد به سؤالاتی از جمله جهاد تبیین چیست؟ چه راه و روشی دارد؟ جهادگران عرصه تبیین چه وظایفی را بر عهده دارند؟ در برابر هجمه بی‌امان و تهاجم فرهنگی گسترده دشمن چه باید کرد؟ چه کاری را باید به صورت آتش به اختیار انجام دهیم تا به وظیفه خود در عصر آخرالزمان عمل کرده باشیم ؟ و… پاسخ دهد.

کتاب «راه و رسم روشنگری: ملاحظات اخلاقی و تربیتی در جهاد تبیین» که برگرفته از درس گفتارهای حجت‌الاسلام محمد جواد نظافت یزدی است، در فصل نخست از معنا و جایگاه جهاد تبیین، فرمان عمومی جهاد تبیین مقام معظم رهبری به عنوان ولی و پرچمدار انقلاب اسلامی، توصیه‌های ایشان به جامعه نخبگانی کشور، مجموعه‌های فرهنگی، ادبی و هنری سخن به میان آمده، سپس در قالب سه فصل «زمینه‌های تبیین»، «گام‌های تبیین» ، «اخلاق تبیین» مجموعه‌ای از ملاحظات اخلاقی و تربیتی در جهاد تبیین به رشته تحریر درآمده است و در فصل پایانی نمونه‌هایی از تبیین در سیره اولیای خدا مورد گفت‌وگو قرار گرفته که می‌تواند مورد استفاده جهادگران در عرصه تبیین قرار بگیرد. کتاب «راه و رسم روشنگری: ملاحظات اخلاقی و تربیتی در جهاد تبیین» از سوی انتشارات به‌نشر در ۲۰۸ صفحه، شمارگان هزار نسخه و قطع رقعی منتشر شده و با قیمت 90 هزار تومان در فروشگاه‌های کتاب و محصولات فرهنگی به‌نشر در مشهد و سراسر کشور در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

کتاب «لپ‌تاپ پدر» یکی از جلدهای مجموعه ۱۲جلدی «یک قصه، یک حدیث» است که در هر جلد داستانی براساس یکی از احادیث امام رضا(ع) روایت می‌شود. این اثر ، قصه خراب شدن لپ‌تاپ پدر پویا است. او تصمیم می‌گیرد بدون اطلاع دادن به پدر و مادرش با کمک دوستش لپ‌تاپ را درست کند؛ اما آن‌ها اشتباهاتی مرتکب می‌کنند که دردسرهای زیادی را برایشان ایجاد می‌کند. شاهین رهنما، این قصه پرماجرا و آموزنده را براساس یکی از احادیث امام رضا(ع) برگرفته از حدیث «تدبیر و اندیشه قبل از کار، تو را از پشیمانی نگاه می‌دارد.» نوشته تا در قالب داستانی کوتاه به کودکان یادآوری کند که قبل از انجام کاری به عواقب آن عمل فکر کنند تا موجب پشیمانی آنان نشود. در بخشی از متن کتاب می‌خوانیم: «از دور مردی بلندقد به طرفشان می‌آمد. هیکل درشت و سبیل کلفتی داشت. جلو آمد و بدون مقدمه، با صدای نخراشیده‌ای پرسید: چکار می‌کنید؟ سعید سرش را بلند کرد و جواب داد: دارم درستش می‌کنم. مرد چشم‌هایش را درشت کرد و با جدیت ادامه داد: آن را از کجا آوردید؟ بعد سبیل‌های کلفتش را به سمت بالا هدایت کرد و مثل پلیس سخت‌گیری که سرنخ تازه‌ای کشف کرده باشد، پرسید: «نکند از کسی کش رفته باشید؟» کتاب‌های پروانه (کودک و نوجوان انتشارات به‌نشر) کتاب «لپ‌تاپ پدر» نوشته شاهین رهنما با تصویرسازی منصوره‌سادات محمدی را در ۲۴ صفحه، شمارگان دو هزار نسخه و به بهای ۳۵ هزار تومان منتشر کرده است. پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید