2 شکارچی متخلف در لامرد دستگیر شدند

رییس اداره حفاظت محیط زیست لامرد از تعقیب و گریز شکارچیان و نیروهای یگان حفاظت محیط زیست شهرستان لامرد در منطقه حفاظت شده کوه هوا این شهرستان خبر داد و گفت: در این عملیات تعقیب و گریز 2 نفر از شکارچیان دستگیر و یک نفر اقدام به فرار کرد.

2 شکارچی متخلف در لامرد دستگیر شدند

به گزارش شهرستان دالاهو از لامرد، حمزه برومند فر امروز با تشریح این عملیات اظهار داشت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست در ساعت ۵ صبح به یک گروه شکارچی برخورد کردند که بعد از دستگیری، 2 نفر از آنها یک قبضه اسلحه سوزنی روسی کشف و ضبط شد و نفر سوم با اسلحه اقدام به فرار کرد که با دستور دادستان حکم جلب  این فرد نیز گرفته شده است. 

رئیس اداره حفاظت محیط زیست لامرد ادامه داد: این افراد از جمله شکارچیان سابقه دار و خطرآفرین شیراز و لامرد بودند که با هوشیاری یگان حفاظت در منطقه کوه هوا به دام افتادند، محیط زیست تا پایان روند رسیدگی قضایی این پرونده را پیگیری خواهد کرد و با تمام ظرفیت از انفال الهی و عرصه های طبیعی این شهرستان مراقبت می کند. 

وی برخی از آسیب های شکار و صید بی رویه  قانونی یا غیرقانونی را برشمرد و افزود: شکار بی رویه زمین، آسمان و آب های  ما  را برای حیوانات ناامن کرده است به گونه ای که گوزن زرد ایرانی، خرس سیاه، پلنگ ایرانی، یوزپلنگ، گربه شنی، شاهین، عقاب شاهی، هوبره، کبک دری، شاه روباه، درنای سیبری، پلیکان پاخاکستری، دلفین، نهنگ، کروکودیل  و … در معرض خطر انقراض هستند. پیش از اینان ، گونه های دیگری مانند شیر ایرانی و ببر به دست شکارچیان به طور کامل از بین رفته اند و نسل شان منقرض شده است. 

برومند فر اضافه کرد: در منطقه ای  که گونه های جانوری آن، بعضاً از چند 10 و چند صد رأس و قلاده تجاوز نمی کند، وجود ده ها هزار تفنگ شکاری و به تبع آن، میلیون ها گلوله، هرگز نمی تواند وضعیت معقولی باشد. 

این مسئول خواستار برخورد قاطع با شکارچیان شد و گفت: در واقع، حیات وحش اندک شمار ایران، لحظه به لحظه، در تیر رس تفنگ های شکاری است تا چه زمانی اراده شکارچیان، به شلیک تعلق گیرد؛ شلیکی که می تواند آخرین موجود از یک گونه را برای همیشه به قعر تاریخ ببرد. 

پایان پیام / س

دیدگاهتان را بنویسید